۷ موقعیت مهم که باید از کارشناس سئو کمک بگیرید

توسط مقالات که در

آیا تابه‌حال به اهمیت سئو برای وب سایت خود فکر کرده‌اید؟ آیا می‌دانید چه مواقعی باید از متخصص سئو بهره ببرید؟ سئو که مخفف Search Engine Optimization (بهینه‌سازی موتور جستجو) است، به فرآیند بهبود کیفیت و کمیت ترافیک یک وب‌سایت یا یک صفحه وب از موتورهای جستجو گفته می‌شود. نکته مهم این است که سئو ترافیک بدون پرداخت و ارگانیک را هدف قرار می‌دهد نه ترافیک پولی. بسیاری از صاحبان مشاغل یا متخصصان دیجیتال مارکتینگ (بازاریابی دیجیتال)، تولیدکنندگان محتوا یا توسعه‌دهندگان وب هستند که می‌توانند مدیریت روزمره سایت خود را انجام دهند. با این حال موقعیت‌هایی وجود دارد که کسب‌وکار شما نیاز به یک متخصص سئو با تجربه زیاد دارد تا بتواند مشکلات را حل کند و صفحات سایت شما را بهینه‌تر کند. سوال این است که چگونه تشخیص دهیم که به متخصص سئو نیاز دارید و باید از کارشناس سئو کمک بگیرید؟ در این مطلب به این سوال پاسخ می‌دهیم.

۱. گوگل وب سایت یا صفحات سایت شما را ایندکس نمی‌کند

 گوگل وب سایت یا صفحات سایت شما را ایندکس نمی‌کند

ایندکس شدن صفحات یا وب سایت به این معنی است که گوگل این صفحات را تایید و ثبت کرده است و آن‌ها اجازه حضور در صفحات جستجوی کاربر را پیدا کرده‌اند. اگر صفحات شما ایندکس نشود، به این معنی است که محتوای شما در نتایج جستجوی گوگل وجود ندارد. بهتر است فهمیدن دلیل ایندکس نشدن صفحات را بر عهده یک متخصص سئو بگذارید. زیرا این مشکل ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد که شما نتوانید آن را تشخیص دهید.

ایندکس نشدن صفحات شاید به دلیل این است که ربات‌های گوگل اجازه کراول کردن یا خزیدن در سایت شما را نداشته باشند. همچنین ممکن است در ساختار وب‌سایت یا پارامترهای URL سایت شما مشکلاتی وجود داشته باشد. همچنین اگر محتوای شما سرقت علمی، کپی یا شبیه به صفحات دیگر باشد، امکان ایندکس شدن آن‌ها کاهش پیدا می‌کند. بنابراین یک کارشناس سئو می‌تواند در مدت‌زمان کمی مشکل را تشخیص دهد و آن را رفع کند. 

۲. می‌خواهید برای سایت طراحی مجدد انجام دهید

می‌خواهید برای سایت طراحی مجدد انجام دهید

اگر می‌خواهید تغییرات عمده‌ای در دامنه وب‌سایت، پلتفرم سیستم مدیریت محتوا یا CMS، ساختار طراحی سایت و ساختار URL انجام دهید، باید بدانید که خطراتی وجود دارد. بنابراین شما که مالک کسب‌وکار هستید، بهتر است قبل از انجام هر کاری از نحوه تغییرات و چگونگی انجام آن‌ها آگاه باشید. همچنین باید بدانید که این تغییرات چگونه بر ترافیک جستجوی ارگانیک شما تاثیرگذار خواهد بود. بهتر است در این زمینه با یک متخصص سئو مشورت کنید تا نیازهای مختلف و موارد فنی را کامل بررسی کند. این متخصص می‌تواند به شما کمک کند تا یک برنامه حرفه‌ای و منظم برای کاهش خطرات تغییرهای مختلف، مدیریت این تغییرات و رفع ناهنجاری‌ها اجرا کنید.

۳. ترافیک ارگانیک وب‌سایت شما کاهش پیدا می‌کند

ترافیک ارگانیک وب‌سایت شما کاهش پیدا می‌کند

ترافیک ارگانیک به میزان بازدیدها و کلیک‌هایی گفته می‌شود که کاربر از طریق جستجوی گوگل وارد سایت شما می‌شود. گاهی اوقات ممکن است ترافیک سایت شما کاهش پیدا کند و ورودی‌های شما از صفحه سرچ گوگل کمتر از قبل شود. حتما برای شما سوال می‌شود که با افت رتبه سایت چه کنیم. این مشکل می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. بسیاری از این موارد قابل برگشت هستند اما تشخیص نوع مشکل و رفع‌‌کردن آن نیازمند دخالت یک متخصص است. به همین دلیل بهتر است از یک کارشناس سئو بهره ببرید. تغییر الگوریتم گوگل، مشکلات فنی یا موارد دیگر در سایت ممکن است دلیل کاهش ترافیک ارگانیک سایت شما باشد. یک سئوکار حرفه‌ای می‌تواند روند این ترافیک را بررسی کند و دلیل آن را بیابد. سپس مسیر دقیق و واضحی برای اصلاح آن ارائه دهد.

۴. نیاز به برطرف کردن Manual Action وجود دارد

نیاز به بازگردانی اقدامات دستی وجود دارد

ممکن است شما به دلیلی خاصی در سرچ کنسول سایت خود با هشدارهای Manual Action روبه‌رو شوید. در این مواقع ممکن است دستورالعمل‌های گوگل را نقض کرده باشید یا محتوای اسپم در سایت شما وجود داشته باشد. در این صورت گوگل به شما هشدار می‌‌دهد که سریع‌تر آن‌ را برطرف کنید. دلایل مختلفی برای این هشدار وجود دارد که ممکن است به سایت شما آسیب بزند. عواملی مانند وجود تعداد زیادی لینک اسپم یا غیرطبیعی در یک صفحه، صفحات دارای محتوای بی‌ارزش و وجود کلمات کلیدی بی‌ربط می‌تواند باعث این مشکل شود.

اگر با این مسئله روبه‌رو شدید، در اولین گام باید نوع هشدارها را تشخیص دهید و صفحاتی که تحت تاثیر قرار گرفته‌اند را پیدا کنید. این کار معمولا بسیار تخصصی است و نیاز به دقت زیادی دارد. بنابراین بهتر است از یک کارشناس سئو کمک بگیرید تا مشکلات را در صفحات آسیب‌دیده تشخیص دهد و آن‌ها را برطرف کند. سپس بررسی مجدد را برای سایت خود انجام دهید. در این گزارش باید تمام مشکلات، راه‌حل‌ها و اقداماتی که انجام داده‌اید، توضیح داده شوند. باید به الگوریتم‌های گوگل نشان دهید که این اقدامات را دیگر انجام نخواهید داد. به همین دلیل یک متخصص باید آن‌ها را انجام دهد.

۵. از استراتژی‌های فعلی سئو نتیجه نمی‌گیرید

از استراتژی‌های فعلی سئو نتیجه نمی‌گیرید

در ابتدا باید بدانید که سئو یک پروسه زمان‌بر است که برای کسب نتایج ارگانیک باید صبور باشید. به ثمر رسیدن نتایج سئو حداقل شش ماه زمان نیاز دارد. به همین دلیل شما باید این را درنظر داشته باشید که فعالیت‌های سئو بلندمدت هستند. اما شاید زمان زیادی گذشته باشد و شما همچنان از نتایج تیم فعلی سئوی خود ناراضی هستید. ممکن است این فرد یا تیم نیازهای سایت را برآورده نکرده باشد و در بازه زمانی مشخص‌شده به اهداف خود نرسیده باشد. همچنین شاید تا به امروز کارهای سئو را خودتان انجام می‌دادید اما دیگر فرصت یا توان آن را ندارید. اگر به هر دلیلی از استراتژی‌های سئویی امروز خود ناراضی هستید، وقت آن است که از یک متخصص سئو کمک بگیرید. یک فرد حرفه‌ای‌تر و تازه‌نفس می‌تواند استراتژی‌های جدیدتر و به‌روزتری طراحی و اجرا کند و روند ترافیک ارگانیک سایت را بهبود بخشد.

۶. محتوای شما در نتایج گوگل مشاهده نمی‌شود

محتوای شما در نتایج گوگل مشاهده نمی‌شود

تولید محتوا یکی از مهم‌ترین مواردی است که به دیده‌شدن سایت شما و آشنایی مخاطب با برند شما بسیار کمک می‌کند. اما باید توجه داشته باشید که انتخاب کلمه‌های کلیدی مناسب کسب‌وکار کار یک متخصص سئو است. شاید در محتواهایی که منتشر می‌کنید از کلمه‌کلیدی‌های مناسبی استفاده نمی‌کنید. بنابراین مخاطب با جستجوی خود به مطالب سایت شما دسترسی پیدا نمی‌کند و به همین دلیل بهتر است از یک کارشناس سئو کمک بگیرید تا با توجه به نوع کسب‌وکار و هدف شما، کلمات و عبارت‌های مناسب را برای شما مشخص کند. 

۷. نرخ کلیک سایت شما بسیار پایین است 

نرخ تبدیل در سایت شما بسیار پایین است

نرخ کلیک یا CTR در سئو به معنی نسبت کلیک به ایمپرشن است. در واقع این نرخ نشان‌دهنده این است که چند نفر از افرادی که یک کلمه کلیدی خاص را در گوگل سرچ کرده‌اند، روی محتوای شما کلیک می‌کنند. این نرخ هم برای هر کلمه‌کلیدی به‌صورت جداگانه محاسبه می‌شود و هم می‌توانید این نرخ را به‌صورت میانگین برای کل سایت به دست آورید. یک متخصص سئو با تجزیه‌وتحلیل‌هایی که انجام می‌دهد، به شما کمک می‌کند که استراتژی‌های دقیقی برای افزایش این نرخ اجرا کنید و به‌ازای کلمه‌کلیدی خاصی بتوانید کلیک بیشتری دریافت کنید.

این مطلب را هم بخوانید: تفاوت سئو با گوگل ادز

سخن پایانی

موفقیت یک کسب‌وکار در فضای دیجیتال به پارامترهای مختلفی بستگی دارد. بخش فنی، طراحی ظاهری سایت، مدیریت محتوا، بازاریابی دیجیتال و سئو دست‌ به دست هم می‌دهند تا برند شما بتواند در فضای آنلاین شناخته شود و فروش شما افزایش یابد. یکی از مهم‌ترین مواردی که باید به آن دقت کنید، ضرورت سئو است. اگر در ترافیک سایت و نتایج ارگانیک با مشکل مواجه شدید، حتما وقت آن رسیده است که به‌طور تخصصی از یک کارشناس سئو کمک بگیرید. این فرد به شما کمک می‌کند تا در یک برنامه چندماهه بتوانید ترافیک و بازدید سایت را بهبود دهید.

مرکزسایت با تیم تخصصی سئو به کسب‌وکار شما کمک می‌کند تا صفحات سایت خود را برای جستجوی کاربر بهینه کنید. همچنین با کمک تیم مرکزسایت می‌توانید جایگاه سایت خود را در کلمات کلیدی مورد نظرتان بهبود دهید. کافی است از طریق راه‌های ارتباطی با مشاوران ما تماس بگیرید و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید. شما برای سئوی سایت خود چه استراتژی‌ای در پیش گرفته‌اید؟ آیا از متخصص سئو کمک می‌گیرید یا خودتان امور سئو را انجام می‌دهید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

از این مطلب چقدر راضی بودید؟

روی ستاره کلیک کنید تا نظرتون ثبت بشه

5 / 5. تعداد رای دهندگان: 1

تا حالا امتیازی برای این مطلب ثبت نشده؛ با ثبت نظرتون مارو خوشحال می‌کنید

اگه این پست براتون مفید بود

خوشحال میشیم مارو توی شبکه های اجتماعی دنبال کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    پشتیبان 24 ساعته پاسخگوی شماست