با افت رتبه سایت چه کنیم؟

توسط مقالات که در

هیچ‌چیز بیشتر از افت رتبه سایت نمی‌تواند انگیزه و انرژی شما را از تلاش برای کسب رتبه بهتر از بین ببرد. رتبه سایت در گوگل یکی از مهم‌ترین معیارهای پیشرفت تیم دیجیتال مارکتینگ و به‌خصوص سئو است که باعث می‌شود ترافیک و ورودی بیشتری داشته باشید. هرچه رتبه سایت شما بهتر باشد، کاربران بیشتری محتوا و محصولات شما را در فضای وب مشاهده می‌کنند. در این صورت با افزایش ترافیک، احتمال جذب مخاطب به خدمات و محصولات افزایش پیدا می‌کند. اما همیشه اوضاع آن‌طور که فکر می‌کنیم پیش نمی‌رود. گاهی اوقات به دلایل مختلفی ممکن است که تلاش‌های شما به هدر برود و رتبه سایت به شکل ناامیدکننده‌ای افت کند. ما این‌جا هستیم تا راه‌حل‌هایی برای افت رتبه سایت پیش روی شما بگذاریم.  پس با ما همراه باشید.

برای بهبود رتبه سایت چرا باید مرکزسایت را انتخاب کنید؟

برای بهبود رتبه سایت چرا باید مرکزسایت را انتخاب کنید؟

در قدم اول به شما توصیه می‌کنیم که نگران نباشید. این اتفاق برای بهترین سایت‌‌ها هم می‌افتد. خبر خوب است است که می‌توانید با کمک یک تیم حرفه‌ای و ابزارهای به‌روز، جایگاه ازدست‌رفته را برگردانید. مرکزسایت در زمینه سئو و بهبود رتبه سایت از یک تیم جوان و حرفه‌ای، با تجربه‌های متنوع بهره می‌برد. تیم ما می‌تواند با شناسایی مشکلات فنی سایت از نظر طراحی، پشتیبانی، سئو و محتوای سایت، رتبه ازدست‌رفته سایت شما را بازگرداند. اعضای حرفه‌ای تیم با آگاهی از الگوریتم‌های گوگول و به‌روزرسانی‌‌های مختلف آن می‌توانند با بهترین رویکرد، رتبه سایت شما را به‌طور چشمگیری بهبود بخشند. بهتر است بدانید که شناسایی دلایل و نیز عملی‌کردن راه‌حل‌های مختلف نیازمند تجربه و بررسی‌های دقیق است که ما به بهترین شکل آن را در مرکزسایت انجام می‌دهیم. 

شناسایی و کشف مشکلات سایت

شناسایی و کشف مشکلات سایت

اولین قدم برای اینکه بتوانید رتبه سایت خود را بهبود دهید، این است که مشکلات سایت را به‌طور دقیق شناسایی کنید. یک تیم حرفه‌ای باید بتواند مواردی که باعث افت رتبه سایت شده است را با دقت کشف و بررسی کند. اگر از ابتدا نتوانید به‌شکل صحیح مشکلات سایت را شناسایی کنید، در حل کردن آن با چالش مواجه خواهید شد. این مسأله باعث تحمیل هزینه و اتلاف وقت می‌شود. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم از همان ابتدا از یک تیم حرفه‌ای برای رفع مشکل رتبه سایت کمک بگیرید.

تشخیص و تحلیل مشکلات سایت

تشخیص و تحلیل مشکلات سایت

بعد از اینکه مشکلات مهم سایت را شناسایی کردید، تیم حرفه‌ای شما باید علت این مشکلات را بررسی و دلایل آن‌ها را تجزیه و تحلیل کند. با آنالیز مشکلات و عیوب سایت متوجه می‌شوید که سایت شما چه کمبودهایی دارد. بهتر است بدانید که به‌روزرسانی‌‌های گوگل ممکن است به شکل وسیعی روی کاهش رتبه سایت شما اثر بگذارد. همچنین ممکن است تغییرات وسیعی در وب‌سایت خود انجام داده باشید که افت رتبه سایت را برای شما به‌دنبال داشته است. تیم ما تشخیص می‌دهد که چه عواملی در این زمینه دخیل هستند. آنالیز مشکلات سایت با یک تحلیل و بررسی عمیق شروع می‌شود و ما به‌دنبال این هستیم که ببینیم که چه معضل‌هایی اتفاق افتاده است و دلیل آن‌ها چیست.

ارائه راه‌حل برای بهبود رتبه سایت

ارائه راه‌حل برای بهبود رتبه سایت

بعد از اینکه تیم ما مشکلات و دلایل افت رتبه سایت را با دقت بررسی کرد، وقت آن می‌رسد که متناسب با خدمات سایت، بودجه، نوع مشکل و اولویت آن‌ها، راه‌حل‌های دقیق و قابل اجرا ارائه شود. برای این کار تیم ما از ابزارهای اختصاصی متنوع برای ارائه بهترین تجزیه و تحلیل سایت و بهترین راه‌ها برای بازگرداندن رتبه سایت استفاده می‌کند. این ابزارها شامل ابزارهای آنالیز داده، ابزارهای رتبه‌بندی، ابزارهای فنی، ابزارهای لینک‌سازی، ابزارهای موبایل، تجزیه و تحلیل رقبا و ابزارهای محتوایی است. 

ارائه یک استراتژی و نقشه راه جامع

ارائه یک استراتژی و نقشه راه جامع

برای اینکه بتوانید به‌صورت بلندمدت راه‌حل‌هایی برای حفظ رتبه سایت و بهبود مداوم آن داشته باشید، بهتر است یک استراتژی جامع را از تیم حرفه‌ای دریافت کنید. از جمله مهم‌ترین اقداماتی که برای این تحلیل عمیق می‌توان انجام داد شامل موارد زیر است. 

 • باید کاهش رتبه سایت در گوگل را با کاهش رتبه در سایر موتورهای جست‌وجو مقایسه کنیم تا متوجه شویم که مشکل مربوط به الگوریتم‌های گوگل است یا تغییرات فنی سایت روی رتبه آن در همه موتورهای جست‌وجو تاثیر می‌گذارد.
 • ترافیک کلی سایت را با ترافیک ارگانیک گوگل مقایسه می‌کنیم.
 • با کمک ابزار SEMrush ترافیک و جست‌وجوی ارگانیک را بررسی می‌کنیم.
 • باید رتبه‌بندی را برای کلمات کلیدی مختلف، صفحات و انواع محتوا آنالیز کنیم تا ببینیم که افت رتبه سایت در تمام سایت اتفاق افتاده است یا مربوط به مورد خاص‌تری است.
 • فایل Robots.txt را بررسی می‌کنیم تا متوجه شویم که گوگل صفحات سایت شما را چگونه ذخیره می‌کند.
 • ریسپانسیو بودن سایت را برای وسایل مختلفی مانند لپ‌تاپ، گوشی موبایل و تبلت بررسی می‌کنیم. سازگارتر کردن سایت با دستگاه‌های مختلف در بهبود رتبه سایت موثر خواهد بود.
 • بک‌لینک‌ها، انکرها، صفحات و لینک‌های ازدست‌رفته به‌طور کامل بررسی و اصلاح می‌شوند.
 • تیم ما در ایجاد صفحات فرود (لندینگ پیج) برای کلمات کلیدی مهم در سئو به شما کمک می‌کند؛ زیرا این صفحات هم برای کاربران شما و هم برای گوگل جذاب خواهند بود.
 • محتوای سایت باید دقیقا با اهداف سایت، محصولات و خدمات شما مرتبط و هم‌راستا باشد. برای ارتباط هرچه بهتر محتوا تیم حرفه‌ای مرکزسایت توصیه‌های لازم را به شما ارائه می‌دهد.
 • باید محتوای سایت به جست‌وجوی کاربر نزدیک شود تا کاربر راحت‌تر روی سایت شما کلیک کند و جذب محتوای شما شود.

رتبه سایت خود را بهبود دهید

رتبه سایت خود را بهبود دهید

بعد از اینکه مشکلات و معضلات سایت شناسایی و تحلیل شد و راه‌های مختلف برای کشف راه‌حل و آنالیز آن‌ها انجام شد، نوبت به عمل کردن راه‌حل‌های رشدمحور می‌رسد. این راه‌‌ها می‌توانند با توجه به مشکلات سایت شما بسیار متنوع باشند. مرکزسایت در تلاش است تا مجموعه کاملی از راه‌های متنوع برای رفع مشکل را برای سایت شما پیاده‌سازی کند. در ادامه به مهم‌ترین راه‌حل‌هایی که به رشد رتبه سایت و بهبود آن کمک می‌کند اشاره می‌کنیم.

 • بهینه‌سازی و بهبود سئوی محتواهای فعلی سایت برای کلمات کلیدی مهم و هدف‌های جست‌وجوی کاربر
 • ایجاد محتوای جدید برای پرکردن شکاف‌های موجود بین جست‌وجوی کاربر و کلمات کلیدی موجود در سایت شما
 • دریافت بک‌لینک‌هایی با کیفیت بالا، با کمک محتواها و لینک‌های ‌‌Bait (لینک طعمه) و ایجاد محتواهای جذاب
 • بهینه‌سازی و فعالیت درست و اصولی در سایر پلتفرم‌های محتوا مانند یوتیوب، آپارات، اینستاگرام و توییتر.
 • بهینه‌سازی سایت و تصاویر برای افزایش سرعت
 • توجه به رابط کاربری و تجربه کاربر و ارائه توصیه‌هایی برای بهبود UI/UX
 • بررسی رشد رتبه سایت و بهبود رتبه در بازه‌های زمانی منظم و مداوم، با توجه به تغییرات و الزامات سئو

سوالات متداول

از این مطلب چقدر راضی بودید؟

روی ستاره کلیک کنید تا نظرتون ثبت بشه

5 / 5. تعداد رای دهندگان: 2

تا حالا امتیازی برای این مطلب ثبت نشده؛ با ثبت نظرتون مارو خوشحال می‌کنید

اگه این پست براتون مفید بود

خوشحال میشیم مارو توی شبکه های اجتماعی دنبال کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  پشتیبان 24 ساعته پاسخگوی شماست