۵ دلیل مهم برای نوشتن توضیحات محصول

توسط مقالات که در

آیا تابه‌حال بدون اطلاع از ویژگی‌های یک محصول، آن را خریده‌اید؟ آیا می‌دانید توضیحات محصول چقدر اهمیت دارد؟ اگر این مطلب را می‌خوانید احتمالا یک کسب‌وکار اینترنتی دارید یا می‌خواهید یک فروشگاه آنلاین راه‌اندازی کنید. فروشگاه‌های اینترنتی این‌روزها بسیار متنوع شده‌اند؛ اما اگر دقت کنید متوجه می‌شوید که بسیاری از آن‌ها فروش زیادی ندارند. پایین‌بودن فروش دلایل زیادی دارد؛ اما یکی از جاهایی که برای فهمیدن مشکل باید به‌سراغش بروید، صفحه محصول است. باید بگوییم که نگارش توضیحات محصول برای یک کالا اهمیت زیادی دارد. شاید تابه‌حال به این ضرورت فکر نکرده باشید. ما این‌جا هستیم تا دلایل اهمیت نوشتن توضیحات محصول را برای شما بیان کنیم. تا پایان با ما همراه باشید.

مشتری همیشه در فضای اینترنت به‌دنبال محصول مورد نظر خود می‌گردد و از راه‌های گوناگونی ممکن است به سایت شما راه پیدا کند. این راه ممکن است جست‌وجوی گوگل، یک تبلیغ، یا لینکی در شبکه‌های اجتماعی شما باشد. در هر حال وقتی که مخاطب به سایت شما می‌رسد، فرصتی پیش می‌آید تا او را جذب کنید. یکی از این قلاب‌ها، توضیحات محصولات شما است. توضیحات محصول، توصیف مختصری از محصول شما و ویژگی‌های آن است که می‌تواند نکات مختلفی را بیان کند تا برای مخاطب جذاب و وسوسه‌کننده باشد.

شما را از رقبا متمایز می‌کند

۵ دلیل مهم برای نوشتن توضیحات محصول-۴

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که یک محصول را در سایت‌های مختلف مشاهده می‌کنید و با توضیحات تکراری و مبهم روبه‌رو می‌شوید. این کار احتمالا شما را دلسرد و سردرگم می‌کند. مشتری علاقه دارد تا محصول مورد نظرش را بهتر بشناسد و از ویژگی‌های آن به‌راحتی اطلاع پیدا کند. نوشتن توضیحات محصول هوشمندانه و درست، می‌تواند به‌خوبی مشتری را خوشحال کند تا بتواند اطلاعات مورد نظر خود را از سایت شما به دست آورد. توضیحات محصول باعث می‌شود تا نسبت به سایت‌های رقیب متمایز باشید و در ذهن مشتری بمانید.

به سئوی سایت کمک می‌کند

برای اینکه رتبه سایت خود را بهتر کنید بدون شک باید از متخصص سئو کمک بگیرید تا با کمک تکنیک‌های مخصوص مانند رپورتاژ و بک‌لینک، رتبه صفحه‌های مورد نظر شما را بهبود دهد. نوشتن توضیحات محصول مفید و کاربردی برای محصول می‌تواند یک راه کم‌هزینه برای افزایش بازدید از صفحات مختلف سایت شما است. اگر زمانی را برای نوشتن مشخصات، مزایا و کاربردهای محصول خود اختصاص دهید، احتمال دیده شدن محصول شما در بین نتایج جست‌وجو بیشتر می‌شود. بنابراین به این فکر کنید که همیشه نیازی به صرف هزینه‌های زیاد نیست. گاهی با کارهای کوچک می‌توانید به میزان زیادی در مسیر بهبود عملکرد سایت خود گام بردارید.

اعتماد مخاطب را افزایش می‌دهد

۵ دلیل مهم برای نوشتن توضیحات محصول-۳

همه ما قبل از اینکه محصولی را به‌صورت اینترنتی بخریم، آن را در سایت‌‌های مختلف بررسی می‌کنیم. قیمت‌ها و کیفیت خدمات فروشگاه‌های مختلف را مقایسه می‌کنیم و سپس کالای مورد نظرمان را می‌خریم. اگر مخاطب به سایت شما سر بزند و با صفحات محصول جذاب، غیرتکراری و مفید روبه‌رو شود، متوجه می‌شود که شما برای سایت و محصولات خود ارزش قائل هستید. داشتن صفحه محصول منظم، به‌همراه محتوای باکیفیت به مخاطب نشان می‌دهد که شما برای محصولات خود و نگاه مشتری وقت صرف می‌کنید و می‌خواهید بهتر دیده شوید. بنابراین حس بهتری در مخاطب ایجاد خواهید کرد. اما اگر مخاطب با سرزدن به صفحه محصول یک جدول با اطلاعاتی مختصر و مبهم ببیند، ممکن است به‌راحتی صفحه را ببندد و به‌دنبال سایت دیگری بگردد. پس فراموش نکنید که محصولات شما می‌توانند جذاب باشند و با مخاطب ارتباط برقرار کنند. 

فرصتی برای خودنمایی است

مخاطبی که به صفحه محصول شما راه پیدا می‌کند، به دنبال مزایای خاصی است که در سایت شما وجود دارد و سایت‌های دیگر از آن بی‌بهره هستند. وقتی که مشتری یک محصول را در ده‌ها سایت جست‌وجو می‌کند، به این معنی است که می‌خواهد خرید خود را با بهترین شرایط انجام دهد. صفحه توضیحات محصول یک فرصت استثنایی و شاید کوتاه برای شما فراهم می‌کند تا بتوانید مزیت‌های رقابتی خود را به‌صورت مختصر به اطلاع مخاطب برسانید. روش‌های ارسال، میزان تخفیف‌ها، نوع پرداخت و مزیت‌‌های دیگری را بین کنید که مشتری با خرید از سایت شما به آن‌ها دست پیدا می‌کند.

مخاطب زمان بیشتری در سایت شما می‌ماند

۵ دلیل مهم برای نوشتن توضیحات محصول-۲

یکی از مواردی که به پیشرفت جایگاه شما در بین سایت‌های رقیب کمک می‌کند، مدت‌زمانی است که مخاطب در صفحات سایت شما سپری می‌کند. هرچه بتوانید بیشتر مخاطب را در سایت خود نگه دارید، به این معنی است که محتوای سایت شما به میزان زیادی کاربرپسند است. بنابراین اگر توضیحات محصول خود را با دقت و نیز با توجه به نیاز کاربر بنویسید، احتمال ماندن مخاطب در آن صفحه را افزایش می‌دهید. اگر مطلب شما جذاب و اصولی نوشته شده باشد، مخاطب برای خواندن توضیحات شما وقت می‌گذارد و این یک مزیت عالی برای سایت شما به همراه خواهد داشت. بنابراین سعی کنید با نوشتن توضیحات محصول، مخاطب را بیشتر در صفحه محصول خود نگه دارید. با این کار این پیام را به الگوریتم‌های گوگل می‌دهید که صفحات شما مفید و کاربردی هستند. بنابراین به مرور در رتبه‌های بالاتری قرار می‌گیرند.

چگونه توضیحات محصول جذابی بنویسیم؟

چگونه توضیحات محصول جذابی بنویسیم؟

توضیحات محصول را کپی نکنید

هرچه بتوانید بیشتر منحصربه‌فرد بنویسید برای گوگل و کاربر ارزش بیشتری خواهید داشت. محتوای کپی‌شده و یکسان با سایر محصولات، ارزش صفحه شما را کاهش می‌دهند و مخاطب را خسته می‌کنند. بنابراین کلمات کلیدی مورد نیاز را در یک محتوای تازه و منطقی جای به کار ببرید.

به نحوه نگارش و بیان خود دقت کنید

هیچ‌چیز به‌اندازه غلط‌های املایی یا نگارش ضعیف نمی‌تواند مخاطب را دلسرد کند. یک محتوای درست و باکیفیت می‌تواند روی نظر مخاطب تاثیر زیادی داشته باشد. بنابراین برای نوشتن توضیحات محصول و سایر محتواهای پیج با دقت زیاد و ویراستاری مناسب محتوا تولید کنید.

به پرسونای مخاطب خود دقت کنید

به این فکر کنید که مخاطبان شما چه قشری از جامعه هستند. چه درآمدی دارند یا در چه محدوده سنی قرار می‌گیرند. شناخت درست و دقیق مخاطب می‌تواند او را سریع‌تر به سمت شما هدایت کند. بهتر است لحن بیان، نوع انتخاب جمله‌ها و کلمات، طول محتوای متن و ساختار توضیحات محصول را بر اساس شخصیت و پرسونای مخاطب خود انتخاب کنید.

فقط درباره خودتان حرف نزنید

مخاطب می‌خواهد در مدت‌زمان کم بیشترین اطلاعات را از محصول به‌دست آورد. شاید صفحه محصول انتخاب خوبی برای بیان داستان برند یا شعارهای تبلیغاتی شما نباشد. بنابراین سعی کنید تمرکز خود را روی نشان‌دادن مزایای محصول بگذارید. بهتر است تا می‌توانید از محصول بنویسید و در کنار آن مزایای رقابتی خود را به مخاطب نشان دهید.

بیان ویژگی‌های محصول کافی نیست

چگونه توضیحات محصول جذابی بنویسیم-۲

ویژگی‌های محصول را می‌توان در یک جدول خلاصه‌شده و کم حجم به مخاطب نشان داد. اما توضیحات محصول باید چیزی بیشتر از بیان ویژگی‌ها باشد. بهتر است به مخاطب نشان دهید که این محصول چه نیازهایی را برای مخاطب رفع می‌کند، چه مزیت‌هایی دارد و خرید آن چه موارد جذابی را برای مشتری به همراه دارد. حتما منافع مخاطب را با خرید این محصول به او یادآوری کنید. همچنین روی مزیت‌های محصول تمرکز کنید تا مخاطب ترغیب به خرید آن شود.

فیلم و عکس از محصول را فراموش نکنید

شاید با خود بگویید که اینترنت پر است از فیلم‌ها و بررسی‌های مختلف محصول. اما باید بدانید که وجود یک یا چند عکس با کیفیت از محصول یا فیلم اختصاصی سایت شما از آن می‌تواند برای مخاطب بسیار جذاب باشد. مخاطب در صدد آن است که اطلاعات بیشتری از محصول به دست آورد. در این راستا محتوای بصری به او کمک بسیاری می‌کند. 

بررسی محصول طولانی ننویسید

صفحه توضیحات محصول جایی نیست که شما چندهزار کلمه برای آن بنویسید و محصول را با جزئیات کامل بررسی کنید. جای نقد و بررسی محصول در وبلاگ است. نوشتن توضیحات محصول باید کوتاه و کاربردی باشد. باید سعی کنید در چندصد کلمه تمام منظور خود را برای مخاطب شرح دهید و مزایای محصول و نقاط قوت آن را بیان کنید. زیرا ممکن است مخاطب وقت زیادی برای مطالعه بررسی‌های طولانی نداشته باشد. اما یادتان باشد که تمام نکات مهم را بیان کرده باشید.

خلاق و متفاوت بنویسید

بهتر است برای صفحات محصول خود توضیحی بنویسید که برای مخاطب جذاب باشد. پیشنهاد می‌کنیم از ساختار و کلمات جدید استفاده کنید. البته مهم است که متن شما در قالب و لحن مناسب پرسونای مخاطب باشد. استفاده مکرر از عبارت‌های تکراری و یکسان می‌تواند برای مخاطب کسل‌کننده باشد. بهتر است از کلماتی استفاده کنید که مخاطب را برای خرید کردن از شما وسوسه کند. 

صداقت داشته باشید

بهتر است محصول را همان‌طور که هست به مخاطب ارائه کنید. شما باید نقاط قوت و مزایای محصول را پررنگ کنید. اما نباید با اغراق بیش‌ازحد مخاطب را دل‌زده کنید. بهتر است در کنار اشاره به مزایای محصول، به نقاط ضعف یا معایب آن هم به‌طور منصفانه اشاره کنید. در این صورت مخاطب بیشتر به شما اعتماد می‌کند.

 این مطلب را هم بخوانید: تولید محتوا چگونه به فروش سایت کمک می‌کند؟

سخن آخر

۵ دلیل مهم برای نوشتن توضیحات محصول-۵

برای اینکه محصولات سایت را به مخاطب خود نشان دهید، راه‌های زیادی وجود دارد. یکی از مهم‌ترین و کم‌هزینه‌ترین راه‌ها نوشتن توضیحات محصول و اصولی است. مخاطب باید ویژگی‌های مهم، مزایا و معایب، کاربردها و جذابیت‌‌های محصول را بشناسد تا به خریدن آن ترغیب شود. بنابراین شما باید علاوه‌بر راه‌های تبلیغاتی مختلف برای جذب مخاطب، در صفحات محصول خود توضیحات دقیق و به‌روزی درج کنید. در کنار این توضیحات بدون شک باید از تیم سئو نیز کمک بگیرید تا احتمال دیده‌شدن صفحه شما افزایش پیدا کند. در این مطلب سعی کردیم تا دلایل مهم برای نوشتن توضیحات محصول را برای شما شرح دهیم. به نظر شما چه دلایل دیگری برای اهمیت توضیح محصول وجود دارد؟ آیا شما هنگام خرید آنلاین به توضیحات محصول اهمیت می‌دهید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

از این مطلب چقدر راضی بودید؟

روی ستاره کلیک کنید تا نظرتون ثبت بشه

5 / 5. تعداد رای دهندگان: 2

تا حالا امتیازی برای این مطلب ثبت نشده؛ با ثبت نظرتون مارو خوشحال می‌کنید

اگه این پست براتون مفید بود

خوشحال میشیم مارو توی شبکه های اجتماعی دنبال کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    پشتیبان 24 ساعته پاسخگوی شماست