تولید محتوا چگونه به فروش سایت کمک می‌کند؟

توسط مقالات که در

اگر فرایند خرید محصولات یا استفاده از خدمات یک وب‌سایت را همانند مراجعه به یک فروشگاه در نظر بگیریم، ارزش تولید محتوا در فرایند فروش وب‌سایت را به طور عمیق‌تری درک خواهیم کرد. تصور کنید در فروشگاه موردنظر حضور دارید و فروشنده شروع به توضیح‌ دادن درباره محصولش می‌کند و به سؤالات شما پاسخ می‌دهد. درعین‌حال در صورت وجود محصول مشابه در رنج قیمتی همان محصول، محصولات را با یکدیگر مقایسه می‌کند و ویژگی‌های هریک را می‌گوید تا شما بتوانید انتخاب دقیق‌تری داشته باشید.

نقش کلیدی فروشنده در مثال بالا به طور کاملاً واضحی مشخص است. درصورتی‌که وب‌سایت را به‌عنوان فروشگاه در نظر بگیریم، تولید محتوای متنی، بصری و صوتی در سایت و سایر کانال‌های ارتباطی، وظایف کلیدی فروشنده را به عهده دارند. تولید محتوای متنی استاندارد و مناسب، توضیحات لازم درباره محصولات را به مشتری ارائه می‌کند و در صورت وجود محصولات یا خدمات مشابه، به مشتری امکان و اجازه مقایسه کردن آن‌ها با یکدیگر را می‌دهد.

همچنین تولید محتوای بصری (عکس یا ویدئو) و صوتی از محصول موردنظر، امکان مشاهده دقیق محصول یا دریافت اطلاعات جامع‌تر درباره محصول را در اختیار مشتری می‌گذارد؛ به‌شرط اینکه استانداردهای لازم برای تولید محتوای بصری و صوتی باکیفیت رعایت شده باشند. در ادامه به بررسی اهمیت رعایت استانداردهای تولید محتوا می‌پردازیم.

رعایت اصول و استانداردهای تولید محتوا چه اهمیتی دارد؟

با افزایش تعداد سایت‌های فروشگاهی و کانال‌های فروش در سوشال‌مدیا، افزایش حجم محتوای تولیدشده در هر یک از آن‌ها، و همچنین برای رقابت با فروشگاه‌های دیگر، رعایت استانداردهای تولید محتوا در همهٔ بخش‌ها تبدیل به امری ضروری شده است.استاندارد کلی تولید محتوای متنی، شامل اطلاعات شاخص و اصلی محصولات و خدمات، به همراه پاسخ به سؤالات احتمالی مشتریان در قالبی کامل، خلاصه و کاربردی می‌شود. نوشتن متنی کامل، بدون غلط و با رعایت علائم و اصول نگارشی، که درنهایت توسط یک ویراستار بررسی و ویرایش شده باشد، همان چیزی است که شما را در فرایند «تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری» یاری می‌کند.

تولید محتوای بصری (عکس و ویدئو) و صوتی نیز می‌بایست با کیفیت و استانداردهای لازم برای نمایش هرچه بهتر محصولات یا تفهیم هر چه بیشتر خدمات صورت بگیرد. چنین مسئله‌ای به تمایز کیفی وب‌سایت و کانال‌های فروش ما نسبت به سایر رقبا کمک می‌کند؛ چرا که کیفیت در ارائه محصولات و خدمات، از ارائه مجازی آن به مشتری شروع می‌شود و کسب‌وکارهایی که در این مسئله بهتر از سایر رقبا عمل می‌کنند، شانس بیشتری برای جذب مشتری دارند.

با رعایت این موارد، کاربران به مطالعه محصولات و خدمات شما می‌پردازند، اطلاعات موردنیازشان را دریافت می‌کنند و پاسخ سؤالات احتمالیشان را می‌یابند. این همان روندی است که کاربران در “لحظه صفر حقیقت” یا ZMOT – Zero Moment of Truth به آن احتیاج دارند. مشتریان در مرحله “لحظه صفر حقیقت” – ZMOT، به وب‌سایت‌هایی اعتماد می‌کنند که تاحدامکان اطلاعات کامل‌تر، جامع‌تر و قابل‌فهم‌تری را در اختیارشان قرار می‌دهند. در ادامه کمی بیشتر با لحظه صفر حقیقت آشنا خواهیم شد.

لحظه صفر حقیقت یا Zero Moment of Truth چیست و چطور می‌توان از آن استفاده کرد؟

می‌توان گفت این عبارت برای مرحله‌ای به کار می‌رود که هر یک از ما به‌دفعات آن را تجربه کرده‌ایم. مشتریان با قرارگرفتن در این سطح، به جستجو در بازار می‌پردازند. مشتریان و کاربران از بین فروشندگانی که با آن‌ها برخورد می‌کنند، با صرف‌نظر از رعایت اصول اخلاقی، مشتری‌مداری و مواردی ازاین‌دست، به دنبال فروشنده‌ای هستند که اطلاعات کامل و جامعی از محصولات داشته باشد و بتواند برای خرید، مشاورهٔ کاربردی و مفیدی را ارائه دهد.

فضای وب و کانال‌های فروش نیز از این قاعده مستثنی نیستند: کاربرانی که در “لحظه صفر حقیقت” – ZMOT به سر می‌برند، به جستجو در میان فروشگاه‌های مختلف اینترنتی می‌پردازند؛ سپس با صرف‌نظر از مقایسه قیمتی بین آن‌ها، فروشگاهی را انتخاب می‌کنند که اطلاعات محصولات یا خدمات را به‌‌صورت کامل و جامع در اختیارشان قرار می‌دهد و می‌تواند اعتماد افراد را تا حد زیادی جلب کند و در نهایت آن‌ها را به خرید از فروشگاه موردنظر ترغیب می‌کند.

ممکن است در بسیاری از موارد تعداد زیادی از وب‌سایت‌ها به ارائه اطلاعات تقریباً کاملی از محصولات پرداخته باشند. در اینجا تولید انواع مختلف محتوا، و همچنین به‌کارگیری هر یک از آن‌ها در جای درست، یکی از فاکتورهای اصلی در جلب اعتماد و رضایت مشتری خواهد بود. همچنین تولید محتوای کاربردی درباره محصولات، و ارائهٔ خدماتی مانند پاسخگویی به سؤالات مشتریان یا پاسخ به سؤالات متداول، به ارتقای جایگاه کسب‌وکار و تصمیم‌گیری نهایی مشتریان کمک شایانی می‌کند. علاوه بر این، شانس خرید مشتریان احتمالی یا شانس خرید مجدد مشتریان قبلی از کسب‌وکار موردنظر را حداقل تا سی درصد افزایش می‌دهد.

تولید محتوا چگونه به فروش سایت کمک می‌کند؟

در نهایت، تولید محتوا نه نوشتن محتوای متنی به‌تنهایی است و نه ترغیب هر چه بیشتر مشتریان به استفاده از خدمات و محصولات کسب‌وکار موردنظر. بلکه تولید محتوا نوعی فرایند «آگاه‌سازی و جلب اعتماد» کاربران و مشتریان احتمالی نسبت به محصولات، خدمات، آموزش‌ها و نکات کاربردی پیرامون مواردی است که ما سعی داریم در کسب‌وکار خود عرضه کنیم.

به‌واسطه فرایند آگاه‌سازی، و البته کیفیت تجربه‌ای که برای کاربران رقم زده می‌شود، آن‌ها در «لحظه صفر حقیقت» به مقایسه کسب‌وکارها با سایر رقبا می‌پردازند و در نهایت کسب‌وکاری که فرایند آگاه‌سازی و جلب اعتماد موفق‌تری را برای کاربر رقم زده باشد، پیروز میدان «فروش با استفاده از تولید محتوا» می‌شود. به یاد داشته باشیم که محتوای مناسب و استاندارد، همواره محتوایی است که زمان و انرژی کافی برای تولید و استانداردسازی آن صرف شده باشد. برای داشتن چنین محتوایی در پلتفرم‌های مختلف، بهتر است که از متخصصان حوزه محتوا کمک بگیرید. همکاران ما در مرکزسایت، آماده ارائه خدمات مختلف در حوزه محتوا برای وب‌سایت‌ شما هستند؛ برای کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط استفاده از این خدمات، می‌توانید از طریق بخش «تماس با ما» اطلاعات تماس خود را برای ما ارسال کرده و سؤالات خود را مطرح کنید.

سوالات متداول

از این مطلب چقدر راضی بودید؟

روی ستاره کلیک کنید تا نظرتون ثبت بشه

4.5 / 5. تعداد رای دهندگان: 4

تا حالا امتیازی برای این مطلب ثبت نشده؛ با ثبت نظرتون مارو خوشحال می‌کنید

اگه این پست براتون مفید بود

خوشحال میشیم مارو توی شبکه های اجتماعی دنبال کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    پشتیبان 24 ساعته پاسخگوی شماست